HRVATSKA – ISLAND 31-27: Kauboji u furioznoj završnici slomili Island i trijumfalno otvorili Svjetsko prvenstvo

AutorAdmin

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je otvorila svoj nastup na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u skupini B na Svjetskom prvenstvu u Muenchenu pobijedila Island sa 31-27 (16-14).

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bili su Luka Stepančić s osam i Luka Cindrić sa šest golova, dok je Island predvodio Aron Palmarsson sa sedam pogodaka.

Utakmica je počela odličnom igrom u napadu obje reprezentacije pa je nakon samo šest minuta igre bilo 5-5. Veći dio prvog poluvremena niti jedna reprezentacija se nije uspijevala odvojiti da bi Island s dva uzastopna gola šest i pol minuta prije odmora poveo sa 14-11. No, do kraja prvog dijela “proradila” je hrvatska obrana na čelu s vratarom Šegom te je Hrvatska serijom 5-0 stigla do prednosti 16-14.